Sekcja badmintona

Podczas treningów badmintona pracujemy szczególnie nad prawidłową techniką uderzeń, doskonaleniem pracy nóg oraz rozwijaniem wszystkich cech motorycznych z naciskiem na wytrzymałość oraz szybkość. Oprócz ćwiczeń technicznych, taktycznych i ogólnorozwojowych znajdujemy czas na gry singlowe i deblowe. Często w ramach treningu gramy ligi, co gwarantuje dużo zdrowej rywalizacji. Oprócz korzyści zdrowotnych i sportowych, sekcja badmintona z pewnością pełni również funkcję integracyjną i rozrywkową. Atmosfera panująca na treningach pozwala zapomnieć na chwilę o obowiązkach i sprawia, że można zrelaksować się grając w badmintona oraz rozmawiając z innymi uczestnikami naszej sekcji.

Trener sekcji Anna Ferreira

Zawody i osiągnięcia

Zawodnicy sekcji co roku startują w najważniejszych akademickich turniejach. Uniwersytet Warszawski reprezentują w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza, Akademickich Mistrzostwach Polski oraz drużynowych Akademickich Mistrzostwach Polski – AMPach.

W ubiegłym sezonie 2017/2018 reprezentacja UW zajęła III miejsce w drużynowych Akademickich Mistrzostwach Polski, których finał odbył się w Łodzi. W kategorii uniwersytetów UW uplasowało się na wysokim II miejscu.

W klasyfikacji końcowej mężczyzn Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza zawodnicy UW wywalczyli III miejsce.

Przyjdź na trening

Prosimy o kontakt z trenerem w celu umówienia się na trening sprawdzający umiejętności.
Do kontaktu zapraszamy wszystkich, którzy opanowali już podstawy techniki gry w badmintona i odznaczają się wysoką sprawnością fizyczną.

Treningi

Poniedziałki godz. 18.00-20.00, czwartki godz. 18.00-20.00
Hala przy ul. Banacha 2a

Kontakt

Trener Anna Ferreira
kontakt: am.glebocka@uw.edu.pl
Zapraszamy na Facebooka AZS UW BADMINTON