Dla pracowników

ZAJĘCIA W PRZERWIE MIĘDZYSEMESTRALNEJ

GRAFIK ZAJĘĆ

We wrześniu zapraszamy także do uczestniczenia we wszystkich zajęciach dedykowanych studentom, które rozpoczynają się po godzinie 16. Szczegółowy grafik znajduje się na stronie wfisport.uw.edu.pl/zajecia-w-sesji/. Na zajęcia w przerwie międzysemestralnej nie obowiązują zapisy.

ZAPISY NA SEMESTR ZIMOWY 2022/2023

GRAFIK ZAJĘĆ  
HARMONOGRAM I ZASADY ZAPISÓW

OPIS WYBRANYCH ZAJĘĆ

TANIEC
Są to zajęcia z tańca towarzyskiego, tańczymy w parach. Nauka tańców standardowych (walc angielski, walc wiedeński, tango) oraz latynoamerykańskich (cha-cha, samba, rumba, jive). Kroki podstawowe i złożone w zależności od poziomu grupy.

ERGO FITNESS
Zajęcia odbywające się przy muzyce o zróżnicowanej intensywności. Wykonywanie poszczególnych ćwiczeń dostosowane indywidualnie do możliwości ćwiczącego. Odbywają sie na ergometrze wioślarskim typu „concept2”, a także przyborów pomocniczych typu: mata, hantle, piłki gimnastyczne. Zajęcia korzystnie wpływają na poprawę sylwetki i spalenie tkanki tłuszczowej.

FITBALL
Trening wzmacniający mięśnie powierzchowne i głębokie. Balans na piłce rozwija zmysł równowagi, poprawia elastyczność stawów i koordynację ruchową. Polecany dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, siedzący tryb życia, które chcą zwiększyć siłę mięśni i uelastycznić ciało.

AQUA FITNESS
Bezpieczny trening oparty na specjalnych elementach wykorzystujących opór wody, w kontakcie z podłożem i w zawieszeniu. Wymagana jest podstawowa umiejętność pływania – zajęcia prowadzone są na głębokim basenie.

BADMINTON
Ćwiczenie zdolności motorycznych oraz nauka elementów technicznych i taktycznych wykorzystywanych podczas gry. Zapraszamy początkujących i zaawansowanych amatorów gry w badmintona. Konieczne jest posiadanie własnej rakiety.

GIMNASTYKA
trening ogólnorozwojowy oparty na ćwiczeniach wzmacniających poszczególne partie mięśniowe z elementami ćwiczeń korekcyjnych. Kształtuje poprawną postawę, rozwija siłę i wytrzymałość.

JOGA Z EL. PILATESU
Trening łączący w sobie izometryczne napięcie mięśni z ich rozciąganiem, zwiększający ruchomość w stawach i likwidujący przykurcze mięśniowe.

SIŁOWNIA
Zajęcia kształtujące sylwetkę poprzez zastosowanie różnych metod treningowych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Ćwiczenia i obciążenie dostosowane są do możliwości i potrzeb uczestników zajęć.

TENIS STOŁOWY
Nauka i doskonalenie podstawowych umiejętności w tenisie stołowym. Zajęcia rozwijają koordynację ruchową, orientację przestrzenną i szybkość reakcji. Zapraszamy początkujących i zaawansowanych amatorów tenisa stołowego. Konieczne jest posiadanie własnej rakietki.

WSPINACZKA
Nauka bezpiecznego wspinania na sztucznej ścianie. Zapoznanie z podstawami techniki i metodami asekuracji. Zajęcia rozwijają sprawność fizyczną (siła, gibkość, rozciągnięcie, wytrzymałość, wyczucie równowagi), dostosowane są do potrzeb i umiejętności uczestników

ZDROWY KRĘGOSŁUP
Zajęcia ogólnorozwojowe przy muzyce oparte na ćwiczeniach rozciągających i wzmacniających kręgosłup oraz poszczególne partie mięśniowe z elementami ćwiczeń korekcyjnych.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych